За вријеме ДПС је направљено 120 и више станова, и још се не зна коме су све дати, а коме препродани
Државни врх Црне Горе ових дана потреса афера око додјеле станова и стамбених кредита функционерима Демократске партије социјалиста, Бошњачке стране, државним службеницима, судијама, тужиоцима од стране Владе Црне Горе.
За разлику од Подгорице, у Беранама званично још није изашао списак кадрова ДПС-а из овог града који су у посљедњем налету пред губитак локалне власти зграбили стамбене квадрате и станове, иако су ти подаци тражени више пута.
Ипак, Небојша Бабовић тврди да се се зна број станова који су додијељени за вријеме опозиционе власти.
„За вријеме опозиционе власти у Беранама је изграђено 96 станова и сви су подијељени расељеницима и социјалним случајевима. За вријеме ДПС је направљено 120 и више станова, и још се не зна коме су све дати, а коме препродани„, написао је Бабовић на свпј ФБ профилу.
Материјал до којег је дошла нова власт, коју чине “Здраво Беране” (СНП-ДФ) и Демократе, током вишемјесечне провјере и интерне истраге вођене унутар локалне самоуправе, Комисија за преиспитивање законитости расподјеле станова за кадрове у Општини Беране, коју је формирала локална Скупштина, специјалном тужиоцу је предала још прије скоро четири године, пишу Вијести.
У питању је око 120 станова за локалне службенике и намјештенике, од чега преко педесет такозваних кадровских, и десет бесплатних које је у то вријеме додијелио министар просвјете Миодраг Стијеповић.
Прича око додјеле кадровских станова у Беранама почела је 2011. године када су на пригодној свечаности одабраном „кадру“ уручени кључеви у новосаграђеним зградама. Прије тога, у јулу 2009. године тадашња локална власт је донијела одлуку о рјешењу кадровских потреба.
У тој одлуци је, између осталог, прецизирано да су запослени који по основу кадровских потреба ријеше стамбено питање дужни да у Општини Беране остану у радном односу најмање пет година од дана добијања стана, наводе Вијести.
У извјештају Комисије сада је констатовано, између осталог, да су одређена лица у међувремену продала кадровске станове купљене по повољним, односно субвенционисаним цијенама.
Такође је било прописано да право на стан има запослени кадар који нема адекватан стан, односно породичну кућу у својини.
„Станове су добијала лица која имају и куће на три спрата“, могло се чути својевремено у локалном парламенту.
Izvor: in4s.net