Категорије
СНП

Predsjednik Vladimir Joković čestitao 24 godine od osnivanja SNP CG

👉 SNP JE NEZAOBILAZAN POLITIČKI FAKTOR BEZ KOJEG SE NE MOGU DONOSITI KRUPNE DRŽAVNIČKE ODLUKE

Na današnji dan prije 24 godine osnovana je Socijalistička narodna partija Crne Gore. Čestitam našim članovima ovaj značajan datum i iskazujem zadovoljstvo što smo sačuvali sve vrijednosti koje su bile dio naših osnivačkih i programskih načela.Kao jedna od najstarijih partija u Crnoj Gori, SNP se izborila za svoju osnovnu ideju, koja je ne samo sačuvana, nego je u potpunosti došla do izražaja na izborima održanim 30. avgusta 2020. godine. Valja i danas podsjetiti da su mnogi priželjkivali nestanak naše partije i u tom pravcu nisu birali sredstva. Prošli smo trnovit put, imali i lijepe i teške trenutke, uspone i padove, ali smo sačuvali snagu i vjeru u bolje sjutra i ljepšu budućnost za naše građane.Zahvaljujući našem časnom i čestitom članstvu, zbog Crne Gore i svih onih koji vjeruju u našu ideju, postali smo nezaobilazan politički faktor bez kojeg se ne mogu donositi krupne državničke odluke. Na svakom koraku potvrđivali smo svoju odgovornost i nikada nismo izdali državu i građane. Tridesetog avgusta ostvaren je dio naših političkih ambicija i želja – poslali smo Demokratsku partiju socijalista na margine političke istorije. Međutim, skorašnja dešavanja su pokazala da borba nije završena i da je potrebno nastaviti rad na obezbjeđenju boljeg života i ravnopravnosti naših građana i otvaranju novih radnih mjesta.Kao dio parlamentarne većine formirane nakon 30. avgusta 2020. godine trudili smo se da stavimo po strani sve različitosti i nesporazume i da krenemo u konačan obračun sa lošim nasleđem bivše vlasti. Međutim, naši pozivi na saradnju, toleranciju i međusobno razumijevanje često su ostajali bez odjeka. Danas smo na putu stvaranja evropske, moderne Crne Gore koja će služiti na ponos našim građanima i koja će uživati ugled u međunarodnom okruženju.Iako smo konstantno pod udarima pojedinih političkih subjekata i iz vlasti i iz opozicije, sigurni smo da smo na pravom putu i da ćemo svojim radom i sa provjerenim kadrovima doprinijeti osnovnim ciljevima evropske Crne Gore, među kojima su najvažniji bolji ekonomski standard građana, jake institucije, vladavina prava, odblokiranje procesa evropskih integracija, borba protiv organizovanog kriminala i korupcije, potpisivanje Temeljnog ugovora sa SPC, održavanje popisa stanovništva, itd.Sve što radimo, radimo zbog budućnosti naše djece. Upravo zbog mladih generacija koje želimo da zadržimo u Crnoj Gori i obezbijedimo im život dostojan čovjeka, spremni smo na svaku žrtvu i davanje punog doprinosa ostvarenju svih potencijala našeg društva.Idemo dalje, čestitam još jednom članovima SNP-a 24 godine od osnivanja i pozivam ih na još čvršće jedinstvo i zajedništvo. Nastavljamo da radimo za dobro Crne Gore i njenih građana.

Подијели са пријатељима!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.