Категорије
СНП

Intervju: Tihomir Bogavac, nosilac liste SNP „Berane zna najbolje“

SVE OBEĆANO SMO I REALIZOVALI, BERANE TO ZNA NAJBOLJE!

„Nakon dužeg vremenskog perioda izlazimo samostalno na lokalne izbore. Smatram da je to dobro i da će se pokazati koliko je SNP ozbiljna i jaka partija. Ovom gradu je potrebna stabilna, ozbiljna, odgovorna vlast koja će se kao i do sada baviti isključivo potrebama i interesima njenih građana, što smo i pokazali u prethodnom periodu“ kazao je u intervjuu portalu Borba, nosilac liste SNP-a za izbore u Beranama, Tihomir Bogavac.„Građani Berana znaju da smo prije osam godina zatekli vrlo loše finansijsko stanje, velike dugove, praznu opštinsku kasu, neisplaćene plate, velike rate kredita, a sve to je bilo vrlo teško ispratiti, izmiriti i poboljšati. Velikim i odgovornim radom smo sve to nadoknadili i uspjeli smo da sredimo finansijsku situaciju. Činjenica je da je budžet opštine u odnosu na period prije 2014. godine povećan 100 odsto, što je potvrda kontinuiranog ulaganja u razvoj našeg grada I domaćinskog raspolaganja budžetom“ istakao je Bogavac u razgovoru za BORBU.„Uradili smo mnogo i uložili u naš grad. Svoju kampanju zasnivamo isključivo na poštenom radu i rezultatima koje smo do sada postigli. Izborili smo se da Berane bude pristojan, dostojanstven i slobodan grad, onakav kakav naši građani i zaslužuju“ dodao je Bogavac.„Vrlo je bitno da napomenem, jer su mnogi već zaboravili, koliko je lijepih stvari upravo iz ovog pokretačkog grada krenulo. Ovo nisu prazne priče već djela koja nam daju stimulans da budemo još bolji i da nastavimo istim putem. Prvo i glavno od čega polazimo i šta ću naglasiti je da smo mi prvi u Crnoj Gori porazili režim DPS-a na lokalnom nivou i otpočeli promjene na državnom nivou“ napomenuo je on.„Izdvojiću naše najmlađe sugrađane i to da smo vođeni upravo tim da na mlađima svijet ostaje, a u cilju podrške obrazovanju i pomoći njihovim porodicama, rasterećenjem kućnog budžeta, obezbijedili besplatne udžbenike. Obuhvatili smo sve osnovne škole i muzičku školu. Smatramo to velikim uspjehom. Predsjednik Opštine je tada Vladi Crne Gore u više navrata predlagao da se taj program koji je sproveo na opštinskom nivou proširi i na druge gradove Crne Gore, ali naravno, kao i za sve što je dolazilo iz Berana ni ta njegova ideja nije naišla na podršku. Pored besplatnih udžbenika za osnovce, mislili smo i na najbolje đake, talentovanu djecu i sportiste, koji su naš grad predstavljali na najbolji način, a Opština Berane je znala da ih nagradi.Tu su naravno i najbolji studenti iz naše opštine za koje smo obezbijedili stipendije. Sve ovo govorim, jer smo činili sve i činićemo kako bi se mladi osjećali u svom gradu onako kako zaslužuju, I uvijek će imati punu podršku“ kazao je nosilac liste SNP-a.„Korupciju po kojoj je Berane bilo prepoznatljivo do 2014. godine doveli smo na nulti nivo i kao takvi postali smo prepoznati ne samo u Crnoj Gori već i u regionu. Kroz realizaciju velikih infrastrukturnih projekata izmijenili smo izgled grada i vraćamo Beranama nekadašnji sjaj, izgradili smo novu Halu sportova, rekonstruisali istočnu tribinu Gradskog stadiona, reflektore i pomoćne terene, i time učinili da Berane dobije najmoderniji Sportski centar u regionu.Obezbijedili smo naknade za majke sa troje i više djece na seoskom području u Beranama, pokazujući time brigu za bolji život i ostanak stanovništva u našim selima, izgradili četiri zgrade na Rudešu za izbjegla i raseljena lica, prvi smo predložili i izborili se za majke sa troje i više djece da primaju doživotnu naknadu u visini od 70% prosječne zarade u Crnoj Gori. Izgradili najmoderniju stočnu pijacu na sjeveru Crne Gore, a razvoj poljoprivrede pomažemo kroz obezbjeđivanje plastenika, unapređenje stočnog fonda, nabavke sadnica i sjemena za poljoprivredne proizvođače. Naši funkcioneri odrekli su se dijela svojih zarada u iznosu od 150.000 € za izgradnju 27+ dnevnog centra za osobe sa smetnjama i teškoćama u razvoju“ osvrnuo se Bogavac na dosadašnja postignuća u Beranama.Kako je kazao, ono čime se posebno ponose jeste da su proglašeni najboljom Opštinom u Crnoj Gori za najbolju praksu iz oblasti obezbjeđivanja sredstava iz EU i međunarodnih fondova.„Takođe smo dobili nagradu za najbolju praksu iz oblasti finansija za vođenje budžetskog računovodstva kao prvi u Crnoj Gori, kao i iz oblasti inicijativa namjijenjenih mladima na lokalnom nivou. Sve ovo u organizaciji Zajednice Opština Crne Gore“ podsjetio je Bogavac.„Spisak onoga što smo uradili je dug, a sve to nas ,kao što sam već kazao, pokreće i daje nam vjetar u leđa da nastavimo još bolje. Ono što smo obećali već realizujemo. Prije par dana smo sa FSCG, potpisali ugovor o rekonstrukciji zapadne tribune Gradskog stadiona u iznosu od 1.300.000 eura. Radićemo i na putnoj infrastrukturi, a ove godine nam je u fokusu izgradnja nove gradske ulice koja će povezati OŠ “Vuk Karadžić” sa ulicom Dušana Vujoševića. Tu je i završetak izgradnje reciklažnog dvorišta sa sortirnicom a možemo se pohvaliti planovima da, u saradnji sa Opštom bolnicom Berane i direktorom dr Miloradom Magdelinićem, otvorimo angio salu, kako bi naša bolnica postala regionalni centar za kardiovaskularne bolesti za sjever. Osim toga, otvoriće se od 30 do 40 novih radnih mjesta za medicinski i nemedicinski kadar. U fokusu za naredni četvorogodišnji period je i nastavak izgradnje gradske zaobilaznice. Ali, ono što mogu da kažem kada je u pitanju taj projekat, je da mi ne dobijamo dovoljno sredstava da ga u jednoj godini završimo i iz tog razloga nećemo pokretati nikakvu inicijativu rušenja objekata koji se nalaze na trasi zaobilaznice, dok ne završimo i ne zaokružimo finansijsku konstrukciju. Imamo u planu i izgradnju novog vrtića, hotela u okviru sportskog centra, zgrade za penzionere, izgradnju Cites centra sa zoo vrtom, uređenje spomen kompleksa Jasikovac, izgradnju centra za osobe sa smetnjama u teškoćama u razvoju 27+“ istakao je Bogavac.On je kazao da je pošten, častan, naporan, istrajan, uspješan rad vidljiv, te da zato ne sumnja da će ljudi to prepoznati i da će ih podržati. Kako je kazao, vrijeme će pokazati.Kazao je da se u Beranama se ovih dana, ničim izazvano, vodi prljava kampanja protiv Socijalističke narodne partije.„To nam samo pokazuje koliko smo jaka i stabilna partija. Svakako da je postojalo različitih pogleda i mišljenja po pitanju manjinske vlade, kako vrijeme prolazi građani Berana i simpatizeri SNP-a postaju svjesni situacije i toga da je to jedini ispravni korak i izlazak iz postojeće krize. Vjerujemo da će se odblokirati institucije, koje su trenutno zbog neodgovornog ponašanja naših kolega blokirane. Sigurni smo u to da će se potpisati Temeljni ugovor sa SPC, sprovesti popis, radiće se na suzbijanju kriminala i korupcije, to je ono za šta su se građani Berana i Crne Gore borili“ dodao je on.Takođe, napomenuo je da smo svjedoci da nije bila u stanju da uradi i realizuje sve to Vlada Zdravka Krivokapića.„Sjever je uvijek Vladi i ministrima koristio kao dobra podloga za predizbornu kampanju i čuvanje fotelja, da obećaju “brda i doline”, a onda sve zaborave čim prođu Ribarevine. Sada će biti drugačije, SNP-u će pripasti šest resora u Vladi Crne Gore, bićemo ti kojima će Berane i sjever Crne Gore biti prioritet, ti koji će uticati na razvoj i unapređenje sjevera, posebno u oblasti poljoprivrede, turizma i otvaranja radnih mjesta u realnom sektoru“ kazao je on te dodao:„Socijalistička narodna partija ima svoje vjerno članstvo, i naravno one kojima je prigodan i najbliži naš politički program. Mi smo građanska partija, partija svih vjera i nacija, Beranci to prepoznaju, a imali su priliku i da se uvjere u to u proteklih osam godina. Siguran sam da smo na pravom putu, da ćemo nastaviti da budemo stub vlasti lokalne samouprave. Beranci znaju najbolje šta smo učinili za Berane, da smo pošteno, časno, odgovorno, ozbiljno, domaćinski vodili ovaj grad, pored svih mogućih opstrukcija prethodne i trenutne Vlade“.„Nastavljamo da naš grad činimo boljim mjestom za život, da budemo oslonac i podrška mladim ljudima, penzionerima, nastavljamo da unapređujemo infrastrukturu, poljoprivredu, turizam, radimo na otvaranju radnih mjesta u realnom sektoru. Berane zna najbolje da smo sve obećano i realizovali, rezultati stoje iza nas!“ zaključio je Bogavac u razgovoru za BORBU.

Подијели са пријатељима!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

shares