Категорије
СНП

Danijela Radović, kandidatkinja za odbornicu na listi „Temeljno za Bar“, specijalista zaštite životne sredine

ČUVAJMO NAŠ GRAD I NAŠE ZDRAVLJE!

Bar je prelijepi grad pun prirodnih ljepota, širokih ulica, maslina i dugih plaža. Takav lijepi, ekološki grad treba očuvati i razvijati. Grad u kome je jedan od prioriteta kako produžiti eksploataciju deponije Možura.Upoznati smo sa činjenicom da je deponija Možura preopterećena količinom komunalnog otpada, koji se odlaže u njoj, kako iz Bara i Ulcinja tako i iz drugih primorskih gradova (Budva, Kotor, Tivat). Samim tim, potrebna je izgradnja novih sanitarnih kada. Takođe i realizacija projekta energetskog iskorišćavanja komunalnog otpada, za proizvodnju električne energije. Postrojenja na Možuri bi trebala biti opremljena sistemima za prečišćavanje otpadnih gasova, kao i da se riješi pitanje otpadnih, ocjednih voda.SNP će potencirati izgradnju reciklažnog centra za komunalni otpad na lokaciji deponije Možura, u svrhu iskorišćenja sekundarnih sirovina od kartona, papira, plastike, metala.Izgradnja ovog reciklažnog centra podigla bi nivo zaštite životne sredine, produžila vijek deponije i dala mogućnost, što je značajno otvaranju novih radnih mjesta.Više javnih zelenih površina, parkova za mališane, teretana na odredjenom prostoru – prioritet je za Socijalističku narodnu partiju.Čuvajmo životnu sredinu, čuvajmo naš grad i naše zdravlje!Koračajmo temeljnim i sigurnim koracima u bolju budućnost.

TEMELJNO ZA BAR – SNP – ZAOKRUŽI BROJ 10

Подијели са пријатељима!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.