Категорије
СНП

Državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede @krsto_radjenovic otvorio je ovogodišnji skup “Veterinarski dani Crne Gore”, u Sutomoru

Organizator i domaćin ovog događaja je Veterinarska komora Crne Gore, a suorganizatori Ministarstvo i Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove.

Rađenović je istakao važnost veterinarske struke u okviru crnogorskog poljoprivrednog sistema, naglašavajući da se njena uloga i značaj svakodnevno povećavaju.

„Izuzetno mi je drago što se skupovi ove vrste organizuju u Crnoj Gori, kako bi naši doktori veterinarske medicine imali prilike da razmijene znanja i svoja iskustva sa kolegama iz čitavog regiona. Briga o zdravlju životinja je istovremeno briga o zdravlju svih nas“, rekao je Rađenović, dodajući da će Ministarstvo nastaviti da ulaže u razvoj veterinarskog sistema, o čemu svjedoči i kontinuirano povećanje budžetskih sredstava svake godine.

Crna Gora kao država teži da proizvede što više hrane i da bude što manje uvozno zavisna, a prvi i ključni činilac bezbjednosti hrane je veterina i veterinarski sistem. Zbog toga se Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove svojim programima mjera trudi da u saradnji sa veterinarskim sistemom svojim građanima omogući bezbjedniju hranu.

Подијели са пријатељима!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.