Категорије
Спорт

Kristina šesta u Evropi

EVROPSKO PRVNSTVO U ATLETICI ZA MLAĐE SENIORE

Crnogorska reprezentativka Kristina Rakočević osvojila je šesto mjesto u bacanju diska na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore, čiji je domaćin švedski grad Gavle. Njen najbolji rezultat u finalu od 54,43 metra bio je dovoljan za šestu poziciju u Evropi za takmičarke do 23 godine. Pobijedila je Hrvatica Marija Tolj sa 62,76 metra, druga je bila Moldavka Aleksandra Emilianov sa 57,30 m, dok je do bronze dobacila Njemica Ana Brandenburg sa 56,52 m.

-Velika šteta za Kristinu, koja juče nije imala svoj dan. Jednostavno medalja joj je bila na dohvat ruke. Ušla je u finale kao treća, ali to je sport, nakon izvanrednog prvog hica u kvalifikacijama od 55,52 m dan ranije, juče je imala tri prestupa što je doprinijelo da ostane bez medalje, rekao je njen trener Ivica Jakeljić.