Категорије
Спорт

“Sokoli“ u sudijskoj nadoknadi izbjegli poraz

Fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je u Podgorici sa Letonijom u prijateljskom meču 1:1 (0:1).

“Sokoli“ su u kombinovanom sastavu, po izuzetno teškom terenu i jakoj kiši u sudijskoj nadoknadi uspjeli da izbjegnu poraz.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo šansama.

Natopljen teren otežavao je posao akterima meča, a Letonci su u 26. minutu, nakon prekida uspjeli da zatresu mrežu naših.

Nakon kornera, glavom je pogodio Tarasovs.

Ni nakon gola Letonaca nije bilo lijepe igre. Ipak, gosti su mogli do 2:0 u 38. minutu kada je Petković odbranio zicer Gutkoskom.

Ista slika viđena je u nastavku.

Crna Gora je napadala, a Letonci su iskusno čuvali prednost.

Međutim, naši su uspjeli u 91. minutu da poravnaju.

Nakonvelike gužve u šesnaestercu, Igor Ivanović je pogodio za konačnih 1:1!

Treba istaći da je u današnjem meču mjesta  startnih 11  bilo za šest igrača iz crnogorske lige, a četvorica su bila debitanti u A reprezentaciji – Vladan Adžić, Nikola Vujnović, Igor Ivanović i Šaleta Kordić.

U nastavku su prvi nastup za seniorski nacionalni tim upisali Vasko Kalezić i Miloš Raičković.

Crna Gora će već u subotu, u okviru 3. kola Lige nacija, dočekati Azerbjedžan.