Категорије
Спорт

Црвеној звезди прва битка у финалу АБА лиге

Кошаркаши Будућност ВОЛИ водили 52:51 на три минута и 17 секунди до краја треће четвртине, али су дозволили ривалу да серијом 19:3, стекне кључну предност. Други меч је на програму у уторак, такође у дворани „Александар Николић“

Кошаркаши Будућности су поражени од Црвене звезде у првом мечу финала АБА лиге у Београду 78:82 (20:20, 18:24, 17:19, 23:19).

Кључна је била серија домаћих од 19:3, када су из миналног заостатка (54:55) дошли до 15 поена предности (70:55), на седам минута и девет секунди прије краја.

Изабраници Дејана Милојевића од резултата 55:55 тачно пет минута и 12 секунди нису успјели да пробаце лопту кроз мрежицу.

Није међутим ту био крај.

Приближили су се Подгоричани серијом 7:0 на 62:70, пет минута до краја.

Никола Ивановић и Вили Рид су два минута и 57 секунди прије краја довели плаво-бијеле још ближе (72:76).

Рид је и у финшу био нерјешива енигма за домаће, а када се на кош америчког центра надовезао Петар Поповић, на 28 секунди до краја, враћена је потпуна неизвјесност у меч (80:78).

Ипак, Џордан Лојд је био сигуран са линије пенала, а Џастин Кобс није успио да убаци тројку.

Будућност ће нову шансу за брејк имати у уторак од 20.30 сати.

Побједнике су предводили Лојд и Огњен Добрић са по 23 поена.