Категорије
Спорт

„Ајкулице” освојиле бронзу на рулету

Млада ватерполо репрезентација Црне Горе у борби за треће мјесто на Свјетском првенству била успјешнија од Мађарске

Пенал рулет је за разлику од полуфинала, када су поражени од Италије, био срећан за младе ватерполо репрезентативце Црне Горе у борби за бронзу са Мађарском на Свјетском првенству у Прагу 12:11 – 8:8 (1:2, 2:2, 3:1, 2:3 – 4:3)

„Ајкулице” су диктирале темпо до првог минута треће четвртине (5:3), када су дозволили ривалу да веже три гола и преокрене резултат.

Василије РадовићУрош Вучуровић и Марко Милић су одговорили истом мјером и довели „црвене” корак до побједничког постоља (8:6), три минута и 59 секунди прије краја.

Финиш је ипак припао Мађарима, који су поготком голмана Брендона Ђапјаша, двије секунде до краја меча, стигли до изједначења.

У серији петераца је у хероја израстао црногорски голман Ален Исљамовић, који је одбранио ударце Винцеа и Вендела Вигварија.

Марко МршићВасилије Радовић и Мирослав Перковић су постигли по два гола за побједнике.

По једном су мрежу ривала затресли Вук ДрашковићВучуровићАндрија Кораћ, Данило РадовићМилић и Станојевић.

У редовима Мађарске се истакао Акош Конарик са четири поготка.