Категорије
Спорт

Budućnost krenula pobjedom

Bilo je muka, ali bodovi su najvažniji – na startu Lige šampiona, rukometašice Budućnosti su savladale uporni Odenze sa 31:28. Odbrana, koja bi trebalo da bude najveći adut, u 2. poluvremenu je bila daleko od zahtjeva Dragana Adžića, Stine Jergensen i Mete Tranborg su rešetale mrežu indisponirane Darli Zokebi de Paule, ali za dostizanje prave forme ima vremena. Samo se rezultat piše…

Tim koji je na prvih devet utakmica upisao isto toliko pobjeda i primio svega 176 golova u prvom poluvremenu nije imao nikakvo rješenje za napad Budućnosti. Adžićeve izabranice su povele 2:0, a u 13. minutu natjerale Jana Pitlika da zatraži tajm-aut pri rezultatu 8:4. Četiri gola razlike je bilo još nekoliko puta, da bi Đurđina Jauković i Kristina Laslo sa dva iskorišćena penala zaključile seriju 4:0

BUDUĆNOST – ODENZE 31:28 (17:12)

Podgorica – SC „Morača”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Budućnost 7 (6), Odenze 5 (5). Isključenja: Budućnost 10, Odenze 14 minuta.

Budućnost: RAJČIĆ (pet odbrana), Zokebi de Paula (tri odbrane), UJKIĆ 2, JAUKOVIĆ 8 (1), A. Bulatović 1, Laslo 7 (5), Džaferović, Premović 1, K. BULATOVIĆ 4, BRNOVIĆ 1, PAVIĆEVIĆ 2, Ramusović 1, Vukčević, RAIČEVIĆ 4, Grbić, Pletikosić.

Odenze: RAJNHART (četiri odbrane), Vester (9 odbrana), Bekhoj, KORT-KINDBEL 2, Madsen, Bakerud, Jakobsen, Da Silva Kintino 2, TRANBORG 7, KRISTENSEN, Hald, Estergord-Jensen 3, OFENDAL 5 (5), JERGENSEN 9, Hejlund, HAJNDAL.

Izvor: Vijesti.me